Witamy w Zespole – Internista / Badania USG

WITAMY NOWEGO SPECJALISTĘ‼️ ‼️

👩‍⚕️ lek. Magdalena Boińska – specjalistka chorób wewnętrznych/Badania USG
🔷 Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Jednostkami Ochrony Zdrowia „ Szkoła Zdrowia Publicznego”, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
🔷 Ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych w Klinice Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy.
🔷 Następnie podjęłam współpracę w ramach anestezjologii i intensywnej terapii z Oddziałem Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.
🔷 W ramach specjalizacji z chorób wewnętrznych zajmuję się diagnostyką zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych, leczeniem zespołów pozakrzepowych, profilaktyką kardiologiczną z oceną tętnic szyjnych i mięśnia sercowego, diagnostyką oraz leczeniem niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD), diagnostyką i farmakologicznym leczeniem otyłości, ogólną oceną pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, w tym ultrasonograficzną oceną płuc, zespołami bólowymi kręgosłupa i nowymi metodami leczenia w tym zakresie, jak mezoterapia z zastosowaniem tropokolagenu 1, leczeniem bólu ostrego i przewlekłego, od metod farmakologicznych, poprzez metody fizjoterapeutyczne i zabiegowe.
🔷 Wprowadzam również zabiegi z zakresu terapii kolagenowej w leczeniu ran, blizn i obrzęków obwodowych.
🔷 Ukończyłam liczne kursy i szkolenia w ramach chorób wewnętrznych, intensywnej terapii i leczenia bólu.
🔷 Specjalizację z chorób wewnętrznych ukończyłam pracą poglądową: „Przegląd metod zaopatrzenia miejsc dostępu naczyniowego”. Współpracowałam również z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
🔷Prywatnie pochodzę z Brodnicy.
🔷W 2016 r. zostałam odznaczona medalem Pana Starosty Powiatu Brodnickiego za pomoc w utrzymaniu ciąglości leczenia w Oddziale Wewnętrznym z Salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, w okresie przekształceń brodnickiego szpitala.
🔷Poza medycyną pasjonuję się sportem. Sukcesy sportowe odnosiłam w jeździectwie.
🔷 Aktualnie uczę się żeglarstwa i przygotowuję do triathlonu.
🔷 Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Leave a reply